Кафедри механіко-енергетичного факультету

Електропостачання та ресурсозберігаючі технології

Останнє оновлення: Вівторок, 06 лютого 2018, 09:13
Характеристика програми навчання
Назва спеціальності Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Назва програми Електропостачання та ресурсозберігаючі технології
Рівні освіти Бакалавріат (I)
Час навчання денна форма навчання Бакалавріат (I) на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра (3 роки / 6 семестрів)
Час навчання заочна форма навчання Бакалавріат (I) на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра (3 роки / 6 семестрів)
Мета навчання за освітньою програмою

Метою навчання за програмою є отримання знань, умінь та навичок у галузі електромеханіки, обслуговування та ремонту систем електропостачання залізниць та інших споживачів.

Студенти вчаться застосовувати сучасну елементну базу при експлуатації електричних систем електропостачання. Окрему увагу приділено впливу якісних характеристик енергопостачання на рівень витрат електроенергії, ефективності запровадження акумулюючих систем на залізничному транспорті, впливу режимів роботи систем електропостачання на енергетичні показники електроспоживачів.

Адресати освітньої програми

Програма адресована здобувачам, зацікавленим в отриманні знань у галузі електромеханіки на транспорті та інших галузях економіки.

Програма буде цікавою для тих, хто планує пов’язати своє майбутнє з проектуванням, обслуговуванням та експлуатацією систем електропостачання. Один з головних аспектів програми – перспективні системи електропостачання та впровадження ресурсозберігаючих технологій для промислових споживачів, що значно поліпшують економічність та безперебійність їх роботи.

Навчання за програмою дає такий обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:
  • вивчаються основні принципи побудови, проектування й обслуговування пристроїв електропостачання залізниць;
  • вивчаються методи аналізу енерговитратності систем електропостачання, оцінюючи рівень задач щодо можливості впровадження ресурсозберігаючих технологій та перспективу їх вирішення;
  • впровадження аналітичної системи діагностики управлінських заходів на підприємствах, вибір для них оптимальної стратегії з метою, забезпечення стійкої конкурентоздатності;
  • вивчаються основи проведення аналізу та перспективи впровадження енергозберігаючих технологій при проведенні інженерної та наукової роботи;
  • формуються знання правил технічної експлуатації залізниць, інструкції з сигналізації, правил технічної експлуатації електроустановок та правил улаштування електроустаткування.
  • формуються вміння застосовувати одержані знання з загальнотехнічних і загальноінженерних дисциплін, оволодіння методами аналізу, розрахунку та проектування систем електропостачання на основі використання обчислювальної техніки;
  • вивчається організація та здійснення технічного обслуговування, експлуатації й ремонту як систем електропостачання в цілому, так і окремих їх вузлів;
  • формуються навички розробки окремих елементів та підсистем електропостачання, підтримання заданої експлуатаційної надійності, гарантування безпеки та економічності передачі електричної енергії;
  • формуються навички впровадження ресурсозберігаючих технологій в системах електропостачання;
  • формуються навички керування виробничим колективом, самостійне прийняття рішень, розробка й укладання технічної документації.
Можливості працевлаштування

Для виробничо-технологічної, організаційно-управлінської, проектно-конструкторської й дослідницької діяльності в галузі створення як систем електропостачання електрорухомого складу, так і інших електромеханічних систем, проектних та дослідних робіт у галузі автоматизації керування на залізничному транспорті.

Додаткова інформація

В Україні велика кількість проектно-конструкторських та виробничих організацій, що відповідають програмі навчання та активно співпрацюють з випускаючою кафедрою (ДП завод «Електроважмаш», ДП Дніпропетровський науково-виробничий комплекс «Електровозобудування», науково-дослідний інститут НВО «ХЕМЗ», НВО «Приладобудівний завод імені Т.Г. Шевченка» та інші). Студенти навчаються в лабораторіях, оснащених обладнанням таких світових лідерів, як Siemens, Елакс, Medcom та інші.

Випускаюча кафедра: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

+38 (057) 730-19-96, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

61050, Україна, м. Харків, майд. Фейербаха 7, корпус 2, поверх 1, кабінет 107