Університет

Підсумки трирічної освітньо-наукової діяльності кафедри інформаційних технологій.

Останнє оновлення: Понеділок, 10 червня 2019, 07:21

Впродовж трьох років з дати створення кафедра ІТ здійснює підготовку бакалаврів, магістрів та аспірантів за новими освітніми та науковими програмами «Інтелектуальні інформаційні технології» та «Технології штучного інтелекту» за спеціальністю 126 – Інформаційні системи та технології.
Націленість науково-освітньої діяльності – створення передумов щодо успішного розвитку систем вбудованого штучного інтелекту, у тому числі для галузі залізничного транспорту. Для досягнення мети колективом кафедри були зроблені наступні кроки:

  • 1) Трансформація навчальних планів та програм дисциплін в напрямку інтелектуальних інформаційних технологій, в першу чергу це – Інтернет речей та Промисловий Інтернет речей, Робототехніка, Дрони, Штучний інтелект, Машинне навчання, Розумні машини, Вбудовані системи. На базі кафедри створено полігон IoT&SM (Інтернету речей та Розумних машин) для підтримки лабораторного практикуму на новій апаратній базі – мікроконтролери та однопалатні комп’ютери (Arduino, ESP8266, ESP32, Raspberry Pi, LattePanda), які є сучасною базою навчання для провідних вузів розвинутих країн. Викладачі кафедри пройшли підготовку у провідних зарубіжних учбових закладах з IoT (Петренко Т.Г.) та Robotics (Бриксін В.О.).
  • 2) Сталий розвиток наукового напрямку «Інтелектуальні ситуаційні машини», який вперше в Україні був заснований проф. Каргіним А.О. На базі сучасної мікропроцесорної техніки отримані зразки вбудованого штучного інтелекту у вигляді моделей систем інтернету речей та розумних машин. Отримані досягнення опубліковані у матеріалах міжнародних конференцій, працях, що індексуються базою Scopus (6 робіт) та колективній монографії видавництва Springer.
  • 3) Впровадження дисциплін з підготовки студентів по сучасним мовам програмування, які використовуються при створенні вбудованих систем, у тому числі на залізничному транспорті (мови С++, Python, Java).

дивитися відео