Освіта

Шановні випускники!

Останнє оновлення: Четвер, 23 квітня 2015, 07:04

Незабаром ви закінчите навчання та отримаєте диплом про вищу освіту. Уже зараз, мабуть, перед вами стоїть питання працевлаштування, виникає багато запитань. Випускники вищих навчальних закладів, яким присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів і які працевлаштовані на підставі направлення на роботу, вважаються молодими фахівцями протягом трьох років з моменту укладення ними трудового договору із замовником.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 р. № 992 затверджено Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням.

Відповідно до частини 2 статті 56 Закону України «Про вищу освіту» випускник вищого навчального закладу, який навчався за державним замовленням і якому присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою певного освітньо-кваліфікаційного рівня, працевлаштовується на підставі направлення на роботу відповідно до угоди, укладеної між замовником, керівником вищого навчального закладу та випускником. Якщо випускник вищого навчального закладу навчався за кошти третьої особи, його працевлаштування здійснюється відповідно до укладеної між ними угоди.

Випускники, які уклали угоду з вищим навчальним закладом після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років.

Враховуючи сучасні умови розвитку економіки України, керівництво вищих навчальних закладів, за умови відсутності запитів від державних підприємств, може сприяти працевлаштуванню випускників на підприємства, установи та організації інших форм власності, оскільки вони теж є платниками податків і роблять внесок у розвиток України.

Випускники, які навчались за цільовим направленням, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 р. № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи у сільській місцевості», в обов'язковому порядку направляються за місцем направлення і зобов'язані відпрацювати за призначенням не менше трьох років.

Особи, зараховані до вищих навчальних закладів відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та віднесені до 3 та 4 категорії, зобов'язані після закінчення вищого навчального закладу відпрацювати за призначенням не менше трьох років.

Молодий спеціаліст повинен прибути до місця призначення у термін, зазначений у направленні на роботу. Якщо замовник відмовив у прийнятті на роботу молодому спеціалістові, останній звертається до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні (у разі, якщо вищий навчальний заклад не може запропонувати випускникові інше місце роботи), при цьому пред'являється направлення на роботу і скріплена печаткою замовника довідка про відмову у працевлаштуванні.

Реєстрація молодих фахівців у державній службі зайнятості здійснюється за місцем постійного проживання у порядку, визначеному законодавством про зайнятість населення.

Якщо випускник за його згодою переводиться на роботу до іншого підприємства, установи, організації, йому видається цим підприємством, установою, організацією нове направлення на роботу. За випускником у цьому разі зберігаються усі права та обов'язки молодого фахівця.

Молоді фахівці, які направляються на роботу та укладають тристоронню угоду (УкрДУЗТ – роботодавець - випускник УкрДУЗТ) на термін 3 роки, мають право на одноразову адресну грошову допомогу.

Випускник, призваний на строкову військову службу до Збройних Сил, після її закінчення зобов'язаний прибути на роботу за призначенням. Перебування у Збройних Силах зараховується в передбачений угодою термін роботи за призначенням. Це стосується також випускників, які проходять альтернативну (невійськову) службу.

Час перебування жінки після закінчення вищого навчального закладу у відпустці у зв'язку з вагітністю, пологами, доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку (або шестирічного віку, якщо дитина потребує догляду згідно з медичними висновками) зараховується до терміну роботи за призначенням.

Право на самостійне працевлаштування мають особи:

  • у яких встановлена інвалідність 1 або 2 групи (з підтвердженням документів);
  • встановлена інвалідність 1 або 2 групи у дружини (чоловіка) випускника, одного з батьків (або осіб, які їх замінюють) випускника;
  • якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину у віці до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку; одинока мати або батько, які мають дитину до 14 років або дитину інваліда (при підтвердженні відповідними документами);
  • при проходженні чоловіком військової служби (крім строкової) – в тому числі за контрактом у віддалених місцях (з підтвердженням документів);
  • у яких чоловік (дружина ) направляються або вже працюють за направленням як молоді спеціалісти (з підтвердженням документів).

Якщо випускник, який отримав право самостійного працевлаштування, не зміг самостійно знайти місце роботи, він може звернутись до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та стати там на облік.

Увага! Засідання комісії з працевлаштування починається за графіком з 4 по 6 березня 2014 року. До засідання комісії на вашому факультеті у відділ практики та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників УкрДУЗТ повинні бути надані запити від роботодавців (на ім'я ректора, підписані особисто керівником і обов'язково скріплені печаткою, де вказується ваша майбутня посада ) або документи, які необхідні для отримання довідки на право самостійного працевлаштування.

Ваша присутність на остаточному засіданні комісії з розподілу обов’язкова.

На підставі запиту випускник отримує направлення на роботу, яке є підставою для укладення трудового договору між молодим фахівцем і замовником (роботодавцем).