Центр навчально-практичної підготовки та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників УкрДУЗТ (ЦПП)

Останнє оновлення: Вівторок, 12 квітня 2016, 08:37

Історія створення

Співробітництво з підприємствами

З 2007 року в Українському державному універсітеті залізничного транспорту створений і діє Центр навчально – практичної підготовки ЦПП. У 2014 році ЦПП перейменовано у Центр навчально – практичної підготовки та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників УкрДУЗТ, на який покладені також функції по сприянню працевлаштування студентів і випускників.

У своїй роботі Центр керується чинним законодавством України, відповідно до своєї специфіки діяльності, Статутом університету, рішеннями вченої ради, нормативними актами, наказами та розпорядженнями керівництва університета.

Метою створення ЦПП є підвищення якості практичної підготовки студентів для задоволення потреб залізничного транспорту та інших галузей економіки України у кваліфікованих спеціалістах, а також сприяння працевлаштуванню студентів і випускників Університету, прискорення адаптації випускників на виробництві.

Працівники Центру налагоджують, встановлюють та підтримують контакти з потенційними роботодавцями. Центр постійно проводить роботу з накопичення банку потенційних роботодавців (підприємств різної форми власності). З питань практичної підготовки та працевлаштування студентів та випускників університету тісно співпрацює з Південною, Південно – Західною, Одеською, Львівською, Придніпровською залізницями, а також з такими підприємствами, як КП «Харківські теплові мережі», «ВАТ «Гіпрозаводтранс», ДП «Укрзалізничпроект», Харківський метрополітен, «ВАТ «Турбоатом», ЗАТ «Трансмост» (м.Чернівці), ПАТ «Харківський машинобудівельний завод «Світло шахтаря», ДП «Електроважмаш», ВАТ «Тепловозоремонтний завод» (м.Полтава), ВАТ «Крюківський вагонобудівельний завод», Стаханівський вагонобудівельний завод, завод імені Малишева.

ЦПП надає можливість кожному студенту університету отримати робочу професію за профілем навчання в університеті. За бажанням студентів вони можуть отримати й іншу робочу професію. Навчання у ЦПП проводиться за принципом курсової підготовки 2-3 дні на тиждень по 2-3 пари після основних занять по розкладу університета.

На цей час університет має ліцензії МОН України на курсове навчання з 15 робочих професій (чотири з них надають право на підвищення кваліфікації). По закінченні теоретичного навчання студенти по кожній дисципліні складають іспити, після проходження виробничої практики і звіту по ній проводиться випускний іспит по робочій професії. Під час навчання в ЦПП студенти ознайомлюються з сучасним обладнанням підприємств Південної залізниці, автоматизованими робочими місцями працівників залізничного транспорту. Після отримання робочої професії студенти мають можливість проходити практику на оплачуваних робочих місцях та працювати у літніх студзагонах. Отримання робочої професії підтверджується свідоцтвом державного зразку та додатком до нього. Крім того, майже по всім робочим професіям видається свідоцтво, яке підтверджує 2 групу електробезпеки.

Влітку по заявкам залізниць України з числа випускників ЦПП, які виявили бажання, формуються навчально-виробничі студентські загони монтерів колії, провідників пасажирських вагонів, помічників машиніста електровоза та тепловоза, слюсарів з ремонту рухомого складу, оглядачів вагонів, які працюють майже на всіх залізницях України.

Історія створення

Центр навчально-практичної підготовки та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників УкрДУЗТ (ЦПП) було створено як структурний підрозділ Українського державного університету залізничного транспорту у 2007 році. З початку свого існування і до 2015 року ЦПП підготував біля 5000 студентів з робітничими професіями. На залізницях України працюють багато випускників ЦПП: начальники поїздів, ревізори безпеки руху, помічники машиніста електровоза та тепловоза, стюарди та старші стюарди поїздів «Інтерсіті +».

Співробітництво з підприємствами

Центр навчально-практичної підготовки та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників УкрДУЗТ має тісні зв’язки з Управлінням та підприємствами Південної залізниці: електровозне депо «Жовтень» ТЧ-2, локомотивне депо «Основа» ТЧ-3, вагонне депо ВЧД-3 (ст. Основа), вагонні дільниці ВЧ-1 (Харків), ВЧ-3 (Суми), ВЧ-4 (Полтава), вагонне депо ВЧД-6 та вантажне депо ВЧД-2 ст. Харків-Сортувальний, вокзали Харків-Пас, Харків-Левада, Харків-Сортувальний, Харків - Балашовський, дільниці зв’язку ШЧ-2 (Харків) та ШЧ-5 (Основа), дільниці колії ПЧ-3 (Харків) та ПЧ-7 (Основа), дільниці електропостачання ЕЧ-2 (Харків) та ЕЧ-7 (Основа). Крім того, ЦПП взаємодіє з вагонними дільницями Донецької, Одеської та Придніпровської залізниць. Виробниче навчання проводяться за участю співробітників структурних підрозділів Південної залізниці, Харківського ліцею залізничного транспорту № 1.